Trump ilyen, nagyokat mond, egy showman
Aki a szavakat elemezgeti, rosszul teszi, az embert kell megérteni, aki mondja.
Nyilvánosságra hozott a WikiLeaks több mint 1200 olyan e-mailt, amelyet Hillary Clinton még külügyminiszterként írt és küldött el az iraki háború kapcsán, és amelyeket a magánszerverén tárolt. A leveleket a WikiLeaks még februárban kapta meg az amerikai külügyminisztériumtól, miután kérte azokat az amerikai infótörvényre hivatkozva. Az FBI egyébként kedden jelentette be: nem javasol vádemelést az e-mail botrányban, mivel kifejezetten bizalmas információk nem kerültek napvilágra.
A Wikileaks kiszivárogtató portál nyilvánosságra hozta Hillary Clinton, az amerikai Demokrata Párt várható elnökjelöltjének több mint 1200 olyan e-mailjét, amelyet még külügyminiszterként írt és küldött el az iraki háborúval kapcsolatban, és amelyet szabályellenesen a magánszerverén tárolt.
A portál az amerikai külügyminisztériumtól kapta meg a leveleket még februárban, miután az információkhoz való hozzáférés szabadságáról szóló amerikai törvényre hivatkozva kérte ezt. A Wikileaks hétfőn közölt a Twitter-fiókjában egy linket az e-mailekhez, és ezt több híroldal közzétette.
Julian Assange, a Wikileaks alapítója korábban azt állította, hogy honlapja szerzett annyi és olyan súlyosságú bizonyítékot Clinton ellen, amelyek alapján a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) vádat emelhet. „Eljuthatnánk a vádemelésig, de Loretta Lynch, az Egyesült Államok főügyésze nem fog vádat emelni ellene” – jelentette ki Assange az ITV brit tévének nyilatkozva.
Nem javasol vádemelést az FBI
James Comey, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója keddi washingtoni sajtótájékoztatóján az amerikai politikai élet egyik központi kérdésévé vált e-mail-botrány ügyében folytatott nyomozás eredményeit ismertetve azt javasolta, hogy ne emeljenek vádat Hillary Clinton ellen. Hangsúlyozta viszont: a volt külügyminiszter valóban hanyag volt, és többször is magán e-mail-fiókját és szerverét használta hivatalos levelezésre, de kifejezetten titkos vagy bizalmas információk nem kerültek napvilágra.
A republikánusok várható elnökjelöltje, Donald Trump azonnal reagált, „csalónak” nevezve a rendszert, Paul Ryan, a képviselőház republikánus elnöke rossz precedensnek nevezte az FBI ajánlását.